Spływy kajakowe

 Spływ kajakowy to atrakcja nie tylko dla osób lubiących uprawiać aktywności fizyczne. To relaksująca czynność, która nie wymaga od uczestników mocnych ćwiczeń. A pływając kajakami w spokojnym tempie, można bardzo pozytywnie wpłynąć na krążenie, układ oddechowy i nerwowy oraz ogólną kondycję organizmu. Decydując się na spływy kajakowe na Przystanku Rospuda, masz także możliwość zobaczenia niespotykanych nigdzie indziej pejzaży.

Naszym klientom oferujemy organizację spływów kajakowych dla grup do 60 osób. Dysponujemy nowoczesnymi kajakami jedno- i dwu-osobowymi uznanych światowych producentów. 

Polecamy następujące trasy

 Rospuda – rzeka mająca odcinki zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i wytrawnych kajakarzy. Po drodze czekają na turystów trzy różne typy krajobrazu, a także szereg atrakcji do zwiedzania. Czarna Hańcza to również malownicze ostępy z odcinkami o różnym stopniu trudności. Najdłuższa trasa wiedzie m.in. przez dwie śluzy. Poznaj szczegóły każdej z nich:

WYMAGANA JEST WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA Do godz. 19.00 dnia poprzedzającego.

Trasy na rzece Rospuda

Rospuda jest górnym biegiem Netty, przepływającym przez łańcuch jezior polodowcowych. Miejscami przypomina górski potok. Łączna długość szlaków kajakowych wynosi 67 km. Po drodze znajduje się wiele dogodnych miejsc do biwakowania.

Małe raczki - Święte Miejsce, 14km, 4h,

„Dolina Rospudy” (trasa łatwa i średnia) dla rodzin z dziećmi, początkujących kajakarzy, najbardziej urozmaicony odcinek rzeki na Suwalszczyźnie, trzy typy krajobrazu, klimat, na szlaku: Natura2000, ruiny Pałacu Paca, tajemnicze miejsce kultu, bar z placem zabaw dla dzieci.

Święte Miejsce - Goła Zośka, 17km, 5h,

„Meandry” (trasa łatwa) szuwary, meandry, bagna, natura, dla miłośników przyrody, lubiących nieśpieszne opalanie w kajaku, odcinek Rospudy słynny poprzez spór o obwodnicę Augustowa.

Jez. Garbaś - Małe Raczki, 20km, 6h,

„Ambitny wyczyn” (trasa średnia) bardzo malownicza, dla wytrwałych, lubiących wyzwania, z przeszkodami, na szlaku: 5rynnowych jezior, Bunkry z II WŚ, przenoska w Bakałarzewie

Trasy na rzece Czarna Hańcza

Czarna Hańcza to rzeka płynąca przez Polskę i Białoruś, stanowiąca lewy dopływ Niemenu. Jest to największa rzeka całej Suwalszczyzny, uznaje się ją za najlepszy nizinny szlak kajakowy w kraju. Słynnie z długich tras kajakowych, w tym takich, na których pokonanie potrzeba kilku dni!

Frącki - Rygik / Mikaszówka, 22km, 6h,

„Woda Kryształ” (trasa łatwa/średnia) krajobrazowa, długa, najpiękniejszy odcinek rzeki, łąki, lasy, skarpy, bogata roślinność podwodna, odludne ostępy Puszczy Aygustowskiej, dwie śluzy K.A. !

Wigry- Buda Ruska, 14km, 4h,

„Kultowy” (trasa łatwa) dla rodzin z dziećmi, popularny, na szlaku: Klasztor Pokamedulski na półwyspie, po drodze pyszne jagodzianki i inne lokalne specjały, obowiązek karty wstępu dla WPN

Buda Ruska - Frącki, 15km, 5h,

„Torfowe runo” (trasa łatwa) dla osób pierwszy raz w kajaku, aromatyczny, łagodny i spokojny odcinek leśno-szuwarowy, urozmaicony, gęsta roślinność rzeczna, obowiązek karty wstępu do WPN.